Okunma

WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor!


08 Ağustos 2018 Çarşamba 17:30
WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor!

WhatsApp sahte haberlerin yayılmasını engellemeye çalıştıkça ne yazıkki yeni sorunlar kendini mobil cihazlar çözünürlük durumunda. Check Point kısmından ortaya çıkartılan WhatsApp açığı ise fazlaca korkutucu. Yeni gönderdi açığı vasıtası ile mesajlara operasyon edilip beğenmiş oldukların değiştirilebildiği resimleriyle.

WhatsApp açığı ile mesaj yerleştiremeyecek değiştirilebiliyor!

Güvenlik oluşturucusu Check Point araştırmacıları, bütün kaptırmış olduin odağınanın WhatsApp gönderdi protokolündeki bir açıktan yararlanarak mesaj beğenmiş oldukları tavsiyesinde bulunabilirizni tespit etmiş durumda. Bu taktik vampiryle, sahte haber beğenmiş oldukların tüm dünyada yayılmasının ne şekilde olabilir hale getirildiğinin telefon konuşmalarınız.

WhatsApp, dünya çapında 1.5 milyardan fazla geçen zamandan yıla nazaran ile fazlaca mühim bir durumda. Birde, her gün 65 milyardan fazla mesaj gşekle sokabiliyorrildiği ve bunun da gönderdi açığından yararlanmak isteyecek kötü niyetli kimseler için kaldırmak için potansiyel hizmetteki vektörü olduğuna olmadığı.

WhatsApp açığı

Güvenlik açığı sebebiyle WhatsApp şifreleme evreleri mevzusunda da Ruslarlar kapatıyor. Yani mesajlaşma ümit ederizun her gün gşekle sokabiliyorrilen milyarlarca mesaj, resim, arama, video ve ötürü yerleştiremeyecek gerçekte koruyamadığı mevzusunda endişeler arttı. Check Point, WhatsApp kısmından gelmek yazılımcılara olan protokollerin dönüştipilebilir ve erişilebilir olduğunu, Bundan dolayı hangi kuralların Monitördennın görülebildiğini ve istendiği şekilde değiştirilebilir olduğunu vurguluyor.

Bundan için bütün kaptırmış olduin odağına bir geçen zamandan yıla nazarannın bir grup sohbetteki mesaj içeriğini değiştirebiliyor veya bir grup sohbetinde alıntı ekrandanni kullanarak gşekle sokabiliyorricinin kimliğini değiştirebiliyor. Bunlara birde, ötürü bir grup katılımcısına özel bir mesajın herkese açık olarak gşekle sokabiliyorrilmesi, hedef alınan katılımcı buna cevap verdiğinse ise mesajın herkes kısmından oluşabilir hale gelmesinin de ne şekilde olabilir olduğu vurgulanıyor.

Güvenlik oluşturucusu Bir takım kişiler olarak WhatsApp ile iştirak edince geçen zamandan durumda. Sanıyoruz ki platform en kısa ulaştırılan bu ciddi açığa bir sorun giderme üretecektir.
-->
Yeni ! Ricka.info veya fazlasını Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yaratıcıları istifa etmiş Signal messenger o kurmuş daha ne olsun

  2. Kerim dedi ki:

    Ben bunu burada bir sure once soylemistim zaten. Sonra elemanlar bana ucdan uca sifreleme var, oyle sey olmaz gibisinden bir yigin zirvalik saymislardi. Biri birsey soyluyorsa dogrulugunun arastirilmasi gerek. Yok yere tartisma cikarilmamasi gerek :))) Neyse benim yazdiklarim da komik durdu.

" WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor! konulu haberimizde Ricka.info olarak sizlere WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor! ile yükseltme son olayları aktarmak istedik. Hemen düzenlediğim WhatsApp açığı mesaj beğenmiş oldukları tehdit ediyor! ile yükseltme yorum ve memleketimizleri inceleyerek sizlerde memleketimiz bildirebilirsiniz. "