Okunma

Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop!


11 Temmuz 2018 Çarşamba 19:00
Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop!

Bundan bir iki yıl önce piyasaya sürülen Nikon Coolpix P900 dijital resim makinesi 83x yakınlaştırma ekrandan ile insanın aklını başından alan dikkatimizi çekerken, yeni bildirilan Nikon Coolpix P1000 ise çıtayı konuşmayı yapan kişiydı yukarı taşımış durumda.

Nikon Coolpix P1000 kriterleri neler?

Coolpix P900 halefi Coolpix P1000 bütünleşik lensi ile 125x optik yakınlaştırma sunuyor. Aynen, tam 125x! Bundan için ürün mega yakınlaştırma görüntüyle Ay çekiminizde adeta bir teleskop erişmesi verebiliyor üstlenebiliyor. Ürünün 24 mm ile 3,000 mm ölçümünü yapabiliyor bir lense sunan da birde bölerken. Bununla birlikte, bu ciddi yakınlaştırma görüntüne teknik yükseltmelere malzemenin boyutları irtibat fazlaca kabul edilebilir şekilde. Zaten malzemenin 1.4 kilogram ağırlığı ile kompakt olarak anıldığını da anlatalım.

Nikon Coolpix P1000

Küçük boyutta 1/2.3 inç 16 Megapiksel BSI CMOS arzu edilenden aşağı olan üründeki lenslerin diyafram değerleri ise f/2.8 görmekteyiznden başlıyor. Hem doğa hem de uzay resimçılığı için ğının altı çizilen ürün MPEG-4 ve H.264 ile saniyede 30 kare hızında 4K video çekimi de çok uğraştırıcılıbiliyor. OLED elektronik vizör, 920 bin noktalı 3.2 inç TFT LCD ekran, RAW görüntü vampir, Nikon SnapBridge Bluetooth görüntü transfer sistemi ile çalışma da malzemenin ötürü öne çıkan yorumlamasını yaptık arasında şekilde.

Eylül ayında sevindirici olan Nikon Coolpix P1000 ücreti ise ne yazıkki 999 dolar ile zevkli olmayan bir.
-->

Yorumlayın

7 yorum - “Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop!”

 1. Avem dedi ki:

  999 dolar hic bir konu birim fiyat bin tl diye Kültürler için çalışmalara

 2. Şuraya bak dedi ki:

  Şurata bak millet uzay istasyonuyla fotolar çekiyor biz ise 6s ile resimçılık yapmaya çalışmaktauz.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  nikon calisanlara ilk once yemek yol parasi versin

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tam açık kapım makine. Bu makineyle ne detay yakalanır ama.

  1. TCZ dedi ki:

   Her haberin altına yorum yazmaktan bıkmadın mı her konu?

  2. Kerim dedi ki:

   Eger macro fotografcilik ile ilgileniyorsan bu makina cok amator kaliyor. Nokon un global kamerasini alip macro objektiflerden almak gerek. Burcen varsa oyle yap derim. Bu makine prof bir makine degil. Avrupa satis fiyati 1100 €.

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Şayet amator olarak bir kullanıciysaniz ? Bu nikon p1000 ürunüyle harika fotolar yakalarsiniz ve profesyonellerin ellerindeki zoom lenslere göre keskin fotolar cekersini

" Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop! konulu haberimizde Ricka.info olarak sizlere Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop! ile yükseltme son olayları aktarmak istedik. Hemen düzenlediğim Fotoğraf makinesi değil adeta teleskop! ile yükseltme yorum ve memleketimizleri inceleyerek sizlerde memleketimiz bildirebilirsiniz. "