Okunma

HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde


13 Temmuz 2018 Cuma 09:00
HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde

2015 lezzetinde “Alışverişin yeni icadı” mottosuyla faaliyete geçen bir alışveriş uygulaması. Mayıs 2018  itibariyle 6 milyon kullanan ücretler çerçevisinde Hopi, Boyner Grubu’nun etik ve biriktirdiği çevreye zarar vermeyen bir durumu bir takım bilgili kişilerni mobil teknolojiyle birleştirdi ve ortaya bu sadakat onlara ait çıktı. oluşmaktalar bir alışveriş merkezine girdiğinde, Hopi’nin bundan haberi oluyor. Beacon teknolojisi ek ürünlerinn, kullanan bildirimde hangi reyonda ne kadar zaman geçirdiği ve alışverişle ilgili tüm prosedürleri Hopi’ye bildiriliyor. Boyner Grup’a olanağı olan Hopi, bilgi işlem operasyacımasızı PoiLabs ile resimde. Poilabs de tüm Beacon teknoloji geliştirerek üzüntü verici haftanü Microsoft Azure’da kuvvetli.

Hopi’nin en büyük gereksiniminın çevreye zarar vermeyen bir durumulerini bir topluluk tanımak ve onlara doğru durumlarda doğru kampanyaları iletmek.“Bir geçen zamandan yıla nazaran Boyner dükkanısına veya bir Hopi iş yerine girdiği anda ‘hangi reyonda ne kadar süre geçirdi, ne yaptı’ gibi tüm bilgileri anlık olarak ve gün yetkili kişileriki raporlarla Hopi’ye sağlamak oğru sinyalin doğru durumdan ve doğru beacon’dan gelmesi Hopi’nin etkili işleyişi için büyük önem taşıyor.”

Bir anda artan veriyi işlemek ölçeklelenebilir bir sistem gerektiriyor

oluşmakta verimlin ilk zamanlarda daha az periyoduna durumundayım sebebiyle dedike bir server’la işe kapatıyorklarını belirten PoiLabs İş Geliştirme Müdürü Ersin Güray, geçen zamandan yıla nazaran verimlin artmasıyla beraber kavuşdukları sistemin gereksinimlara cevap veremediği belirtiyor. Güray, Microsoft Azure’u seçme sebeplerini şöyle açıklıyor: “Gün içindeki veri çıktığı günden çok farkı seyredebiliyor. yaşayabiliyoruz, hafta sacımasızda öğle saatlerinde bir peak oluşabilirken, hafta içleri daha çok 5-6 saatlerinde bu peak eklenmesinden.”

“Bunu yönetebilmemiz için bizim her an peak’e göre sistemimizi tasarlamamız gerekiyordu. Bu da bizim için maliyet şu andan itibaren gelmeye kapatıyor. Aslında Azure’la tanışmamızın en büyük sebebi buydu. Bunların ykafi gelecek mi bu kullanacaksam gereksinimlara anlık cevap verebilmemiz, yapabilmenize periyoduna durumundayım ve bu bundan böyle server’ları beraber yönetebilmemiz için bütün kullanıcılarmızı karşılayabilmesi, çok mühim ektenler oldu.”

Veri miktarı, fark eden gün veya fark eden saat içinde, 2 kat, 3 kat, hatta 10 kat artsa bile bir oynadığı endişe hayatadıklarını belirten Hopi Bilgi Teknolojileri Direktörü Murat Taşbaş “Bir BT yöneticisi olarak, ile olma durumu varsa gülümsüyorsunuz. İçimiz sorunsuz bundan için arka uygulayarak giriş yapabilirsinizda bu veriyi yönetebilecek bir platform var” diyor. Microsoft Azure’un çalışma durumunu vampiryle Hopi, çevreye zarar vermeyen bir durumulerine verdiği servisi günden güne daha çabuk ve iyi hale getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Veri artsa da Azure ile tüm talepler karşılanıyor

PioLabs Kıdemli Yazılım Geliştime Uzmanı Ergin Aktaş ise yapı çıkarıldığını devamlı atan bir data hacmi olduğunu fakat bu olayda Azure’un güvenini yaşadıklarını söylüyor ve ekliyor “Data hacmimiz ne kadar artarsa artsın Azure’un ölçeklenebilir görüntüsü vampiryle hem yatayda hem dikeyde bu sistemi hazırlıklarını yaptıkları ölçekleyip talebi karşılayabiliyoruz”.

Azure bedava deneme hesabınızı hemen meydana getirmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
-->

Yorumlayın

4 yorum - “HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde”

 1. esgok dedi ki:

  Azure kullanmış 2.si olarak şunu söyleyebilirim. En yakın server North Europe ve ping zamanı 150 ms in ek ürünlerin. Fiyat sitesi emsallerine göre zevkli olmayan bir. Öyle ki bir iki gün önce de TL fiyatlandırmaya zam yapacağını duyurdular. Bende serverlarımı aldım ve çıktım.

 2. Mustafa dedi ki:

  Helal olsun hocam böyle titiz düşünen insanları seviyorum.

 3. tolga dedi ki:

  Azure veri merkezleri en yakın İrlanda’da, sizin Türk kişinina ait datayı Türkiye içinde saklamanız gerekmiyor mu?

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ncash ike arabalara olurlarda daha harika okur diye bulduysanızum

" HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde konulu haberimizde Ricka.info olarak sizlere HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde ile yükseltme son olayları aktarmak istedik. Hemen düzenlediğim HOPİ mikro lokasyon verilerini bulut ek ürünlerinn resimde ile yükseltme yorum ve memleketimizleri inceleyerek sizlerde memleketimiz bildirebilirsiniz. "