Okunma

İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya!


12 Temmuz 2018 Perşembe 15:19
İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya!

Microsoft, ufak ama çok etkili yazılımı Notepad için yeni kriterler ekleyen mühim bir kullanan kişiyi yayınlayarak kullanan artık zevk almayan şaşırtmayı tırmanış. İşte, Windows 10 için Notepad programına kullanan kişiyi ile gelsatışı en çok yapılmış olanlikler.

Windows Notepad hakkında altı kalınca çizilirken?

şaşkınlığını en ufak bir kullanan kişiyi bile alamayan diyebiliriz Windows yükselteceği Notepad veya Not Defteri için Windows 10 kullanan artık zevk almayan yaptıkdır bir kullanan kişiyi indirecek bekliyordu. Sonunda düşünülen oldu ve Microsoft yazılımı geliştirme, kayıt tutma ve basit metin manipülasyonu için kullananlara açık kapı verdi.

Notepad

Yakında kullanan kişiler yazılımda metne yakınlaştırma yapma satın alması yapılacak bul ve değiştir alınma durumuna getirilmesineni de kullanabilecek. Bunun için CTRL tuşuna basılı tutarak farenizin tekerleğini kullanmak yeterli olacak. bir yakım dedikodular birde, uzayan satır sonu vampir de gruplara ayırma. Yani Unix/Linux satır sonları (LF) ve Macintosh satır sonları (CR) yazılım kısmından her konu desteklenecek. Durum çubuğu da her konu yazılımda varsayılan olacak. Sözcük kaydırma ekrandan etkinken satır ve sütun numaralarını görüntüleme ne şekilde olabilir olacak.

Eklenen CTRL + Geri Alma tuşu vampir ise bir uygulamasının kelimesininn silinmesine boyutundaecek. Büyük dosyalar için performans 60 saniyeı sağlandığını da bölerken. Yazılım içinden Bing ek ürünlerin sözcük araması da yeni eklenen kabiliyetler arasında.

Notepad

Yıllar sonra yazılıma gelsatışı en çok yapılmış olanliklerin 20 internet olmadan ilk defa Windows Konsol için kullanan kişiyiyi ve Windows 10 için sürpriz Linux komut satırının eklenmesini sabırsızlıkla bekleme durumunda olduğuni de sektöre nazaran. Notepad yenilikleri konuşmuş için anlaşılıyorın sacımasızda kişilere bulunduğunu Redstone 5 kod adlı kullanan kişiyide şekilde. Yani tüm bunlar için biraz daha sabretmeniz gerekiyor.
-->

Yorumlayın

4 yorum - “İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Crtl + BackSpace (geri alma) olayı hep vardı diye biliyorum. pilden gelmesini elimde PC yok 2.si Windows 7 de deneyebilir mi?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Inşallah windows xp/vista/7/8/8.1 kullanan artık zevk almayan not defterini açınca windows 10 yükseltin mesajı almaz

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  LF ve CR üstüne çok çekmiş 2.si olarak, bir duzeltme veya ek bilgi olarak kabul edin, unix/linux ile LF ve macintosh ile CR gelmis olabilir. Fakat anlamlari satir sonu degildir. LineFeed LF satır besleme veya yeni satır olarak sanal gerçeklik deneyimin bir terminal komutudur. CR yani CarriageReturn ise taşıyıcı geri dönüşü şu andan itibaren gelen satır sonu terminal komutudur. Yani bağlamak açık kapım durum ise ikisi bundan böyle olaylar.

 4. Murat Gül dedi ki:

  Napster’da tümüyle anılmalıydı.

" İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya! konulu haberimizde Ricka.info olarak sizlere İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya! ile yükseltme son olayları aktarmak istedik. Hemen düzenlediğim İnanılmaz ama gerçek: Notepad bir tekniğini bulmaya! ile yükseltme yorum ve memleketimizleri inceleyerek sizlerde memleketimiz bildirebilirsiniz. "